اطلاعات مختصری درباره کشور ترکیه

جمهوری ترکیه کشوری است که در چهارراه اروپا و آسیا واقع شده است. سه طرف این کشور با دریای مدیترانه، دریای سیاه احاطه شده است. همسایگان این کشور یونان، بلغارستان، گرجستان، ارمنستان، نخجوان (جمهوری آذربایجان)، جمهوری ترک قبرس شمالی، ایران، عراق و سوریه هستند.

ترکیه یکی از کشورهای در حال توسعه جهان با رشد سریع تولید ناخالص داخلی 743 میلیارد دلار و تولید ناخالص داخلی سرانه 9.647 دلار در سال 2019 است1. ترکیه با نرخ رشد پایدار در حدود 5٪، دوازدهمین اقتصاد بزرگ است و در مقایسه با اتحادیه اروپا، پنجمین اقتصاد بزرگ می باشد2.

ترکیه مکان منحصر به فردی دارد که اروپا، خاورمیانه و آسیای میانه در آن به هم متصل می شوند. به عنوان نتیجه ای از موقعیت طبیعی آن، ترکیه را می توان به عنوان دهلیز انرژی شرقی- غربی در نظر گرفت. بیش از نیمی از تجارت جهان در شعاع پرواز چهار ساعته ترکیه انجام می شود که یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب ترکیه به عنوان قطب استراتژیک منطقه ای توسط شرکت های چند ملیتی برای فعالیت خود می باشد. دسترسی به بیش از 1.5 میلیارد مصرف کننده برای شهروندان ترکیه در منطقه امکان پذیر است. تعداد گردشگر خارجی ترکیه در سال 2019 به 51.7 میلیون گردشگر رسیده و فرودگاه های ترکیه نیز پذیرای 209 میلیون مسافر هواپیمایی بوده اند1.

ترکیه با جمعیت 82 میلیون نفری و میانگین سنی 30 سال، در مقایسه با اتحادیه اروپا دارای پر جمعیت ترین کشور با جمعیت جوان بوده است؛ از آن گذشته، نیمی از جمعیت ترکیه زیر 31 سال سن دارند1. در ترکیه 203 دانشگاه و بیش از 32 میلیون نیروی کار جوان و تحصیل کرده وجود دارد.

ترکیه در سال 2019 موفق به جذب سرمایه گذاران خارجی زیادی شد که مبلغ 12.389 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم کرده اند. کل سرمایه گذاری بین سال های 2002-2019 مبلغ 157.9 میلیارد دلار بوده است 3.

با گذرنامه ترکیه می توان بدون ویزا به 116 کشور (از جمله ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور و سایر کشورهای مهم آسیا و آمریکای جنوبی) سفر کرد. همچنین اخذ ویزا با گذرنامه ترکی از ایالات متحده آمریکا، انگلیس و کشورهای اتحادیه اروپا به راحتی امکان پذیر می باشد.

ترکیه کشوری دموکراتیک و قابل اطمینان است که تضمین کننده خدمات درمانی و سیستم آموزشی رایگان می باشد. بخش های زیرساختی، حمل و نقل، انرژی و ارتباطات به طور مداوم در حال تحول و گسترش هستند. فراتر از آن، دولت ترکیه از سرمایه گذاری هایی با نرخ بهره پایین و مشوق های مالیاتی حمایت می کند.

در آخر، ترکیه با داشتن قراردادهای مختلفی در مورد تعرفه ها و تجارت، کمک بسزایی به سرمایه گذاران و تجار ترکیه ای می کند. به عنوان مثال، توافق فعلی اتحادیه گمرکی با اتحادیه اروپا از سال 1996، توافق های تجارت آزاد با 21 کشور و مذاکرات مداوم در مورد مشارکت اتحادیه اروپا 3.

1. موسسه آماری ترکیه (TUIK)

2. تولید ناخالص داخلی، صندوق بین المللی پول و چشم انداز اقتصادی جهانی

3. وزارت بازرگانی ترکیه

10 ژوئن 2020 / by / in
چگونگی اخذ شهروندی کشور ترکیه

روند درخواست اخذ شهروندی نه تنها پیچیده می باشد بلکه یک روند طولانی نیز می باشد. کلیه اسناد طبق مقررات دولت ترکیه باید با دقت تهیه شود. هیچ تضمینی برای دریافت حق شهروندی پس از انجام سرمایه گذاری مورد نیاز وجود ندارد. اما درخواستی که به درستی تهیه شده باشد، رد نمی شود. داشتن تجربه، کلید اصلی درخواستی موفقیت آمیز می باشد. تیم ما قبلاً درخواست های شهروندی را برای بسیاری از سرمایه گذاران کشورهای مختلف با موفقیت به پایان رسانده است.

  • اولین قدم، تصمیم گیری در مورد نوع سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری می تواند در املاک، سرمایه گذاری با دارایی ثابت، اوراق قرضه دولتی، سپرده گذاری در بانک ترکیه یا داشتن یک شرکت با حداقل پنجاه کارمند باشد.
نوع سرمایه گذاری حداقل مبلغ مورد نیاز به دلار زمان نگه داشتن زمان اتمام درخواست
سرمایه گذاری در املاک 250.000 سه سال حداکثر 90 روز
سرمایه گذاری دارایی ثابت 500.000 سه سال
اوراق قرضه دولتی 500.000 سه سال
واریز به بانکهای ترکیه 500.000 سه سال
شرکت بخش خصوصی استخدام پنجاه نفر

*یا معادل آن به لیر ترکیه یا ارزهای خارجی آن

  • در مرحله دوم، اسناد مورد نیاز تهیه می شود. برخی از اسناد برای تمامی انواع سرمایه گذاری معتبر است، در حالی که برخی از اسناد فقط برای سرمایه گذاری های خاص لازم است. گواهی انطباق، رسید بانکی و اسناد شخصی متقاضی برای کلیه سرمایه گذاری ها لازم بوده، اما اسناد ثبت زمین فقط برای سرمایه گذاری در املاک اجباری می باشد. شایع ترین دلیل عدم رد درخواست، عدم آماده سازی اسناد به درستی می باشد. تهیه اسناد مورد نیاز پیچیده بوده و نیاز به تجربه زیادی دارد.
  • قدم سوم ارائه درخواست به مؤسسات دولتی ترکیه می باشد. برای اخذ شهروندی، اتباع خارجی باید اقامت موقت بگیرند. اقامت موقت برای فرایند شهروندی اجباری است. اگر درخواست اقامت موقت به درستی انجام شود، این روند به سرعت در طی چند هفته انجام خواهد شد. سپس می توان درخواست برای اخذ شهروندی را انجام داد. انجام برخی تحقیقات امنیتی نیاز به زمان دارد. اگر تحقیقات، نگرانی های امنیتی نداشته باشد، ریاست جمهوری ترکیه اعطای حق شهروندی را تأیید می کند. کل این مراحل 90 روز به طول می انجامد.

خدمات ما می توانند کلیه مراحل را با توجه به نیاز سرمایه گذار، از جمله تهیه اسناد مورد نیاز و ارائه کمک در هر مرحله درخواست، پوشش دهد. این آیین نامه برای مدت کوتاهی معتبر خواهد بود. بهتر است برای بهره مندی از فواید اعطای حق شهروندی ترکیه عجله کنید.

تیم با تجربه ما، تمایل بسیار زیادی برای حضور در کنار شما در طول روند اخذ اقامت و شهروندی را برایتان دارد. برای کسب اطلاعات دقیق می توانید با ما تماس بگیرید.

2 ژوئن 2020 / by / in
چگونه می توان با سرمایه گذاری شهروند ترکیه شد؟

چگونه شهروند ترکیه شویم؟ یکی از متداول ترین سؤال برای اتباع خارجی علاقه مند به شهروندی ترکیه می باشد. دولت ترکیه با اعمال تغییراتی در قانون شماره 5901 حق شهروندی ترکیه برای کاهش مبلغ سرمایه گذاری در پایان سال 2018، به هزاران سرمایه گذار و اتباع خارجی حق شهروندی ترکیه را اعطا کرد؛ که سبب افزایش محبوبیت اخذ شهروندی ترکیه در سال 2019 شد.

به عنوان یک اقتصاد پر رونق در حال توسعه با رشد سالانه بیش از 5 درصد و با جمعیت 82 میلیون نفری خود، اعطای حق شهروندی ترکیه اروه دهنده فرصت شغلی فوق العاده ای می باشد. آب و هوای مناسب، غذاهای معروف، موسسات آموزشی با کیفیت بالا و فرصت های تفریحی، بسیاری از افراد خارجی را از طریق سرمایه گذاری برای اخذ حق شهروندی جذب می نمابد.

روش های مختلفی برای اخذ حق شهروندی از طریق سرمایه گذاری وجود دارد.

مطابق قانون اعطای حق شهروندی کشور ترکیه، اتباع خارجی می توانند شهروندی ترکیه را از طریق موارد زیر دریافت نمایند:

  • خرید املاک به مبلغ حداقل 250.000 دلار یا معادل ارز خارجی آن (تأیید شده توسط وزارت امور راه و شهرسازی)
  • انجام سرمایه گذاری دارایی ثابت به مبلغ حداقل 500.000 دلار یا معادل ارز خارجی آن (تأیید شده توسط وزارت صنعت و فناوری)
  • استخدام حداقل پنجاه نفر کارمند (تأیید شده توسط وزارت تامین اجتماعی)
  • سرمایه گذاری به مبلغ حداقل به مبلغ 500.000 دلار یا معادل ارز خارجی آن و تعهد به نگه داری مبلغ سپرده به مدت سه سال (تایید شده توسط آئین نامه تنظیم و نظارت بانکی)
  • خرید اسناد بدهی عمومی حداقل به مبلغ 500.000 دلار یا معادل ارز خارجی آن و تعهد به نگهداری این اسناد به مدت سه سال (تأیید شده توسط وزارت خزانه داری و دارایی)
  • خرید سهم مشارکت در صندوق سرمایه گذاری در املاک یا مشارکت در صندوق ریسک سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 500.000 دلار یا معادل ارز خارجی آن و تعهد به نگهداری به مدت سه سال (تایید شده توسط هیئت مدیره بازار سرمایه)
2 ژوئن 2020 / by / in
اخذ شهروندی ترکیه بدون آمدن به ترکیه

به منظور به اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری، هیچ گونه شرطی برای آمدن به کشور ترکیه وجود ندارد. لزومی به داشتن اقامت موقت نمی باشد اما کلیه اسناد طبق مقررات دولت ترکیه باید با دقت تهیه شوند. در صورت عدم آمدن سرمایه گذاران به ترکیه، داشتن تجربه مهمترین شرط داشتن درخواست موفقیت آمیز می باشد. با وکالت نامه رسمی سرمایه گذار، وکلای باتجربه ما می توانند تمامی مراحل را از ابتدا تا انتها انجام دهند.

اولین قدم از خدمات ما گرفتن شماره شناسه مالیاتی و سپس افتتاح حساب بانکی با وکالت نامه می باشد. سرمایه گذار کلیه نقل و انتقال پول و معاملات را توسط بانکداری اینترنتی به صورت امن ترین صورت ممکن انجام خواهد داد و بجز او هیچ کسی نمی تواند انتقال پول و معاملات را انجام دهد. سپس، باید بصورت قانونی املاک مناسب پیدا و خریداری شود. ما خدمات مربوط به یافتن و خرید ملک با پتانسیل سود بالا و ضمانت اجاره به مدت سه سال را ارائه می دهیم. انجام مشاوره در مورد روش پرداخت ایمن برای املاک، که توسط دولت ترکیه تهیه شده است نیز جزو خدمات ما می باشد.

مرحله دوم، تهیه اسناد به درستی و کسب “گواهی انطباق” از وزارت راه و شهرسازی می باشد. وکلای ما اسناد مورد نیاز را از بانک و سایر موسسات دولتی جمع آوری کرده و گواهی انطباق درخواست اخذ شهروندی را از طرف سرمایه گذاران دریافت می نمایند.

مرحله سوم، درخواست برای اخذ شهروندی می باشد. هنگامی که وکلای ما متقاضی اخذ شهروندی ترکیه برای سرمایه گذار هستند، اسناد و مدارک مورد نیاز تهیه شده می باشد. سپس برای دریافت اقامت موقت، به اداره مهاجرت درخواست داده شده پس از آن، اسناد به سازمان ثبت احوال كشور ارسال می شود؛ در آنجا بازرسی امنیتی لازم انجام می گردد. سرانجام، زمانی که تصمیم تصویب توسط ریاست جمهوری ترکیه اتخاذ گردد، می توان حق شهروندی و گذرنامه ترکیه را اخد نمود. هیچ تضمینی برای دریافت شهروندی ترکیه وجود ندارد. اما میزان موفقیت ما 100٪ می باشد، ما تمام برنامه های مشتری خود را با موفقیت انجام داده ایم.

تیم با تجربه ما، تمایل بسیار زیادی برای حضور در کنار شما در طول روند اخذ اقامت و شهروندی را برایتان دارد. برای کسب اطلاعات دقیق می توانید با ما تماس بگیرید.

23 می 2020 / by / in
اخذ شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری در املاک

بسیاری از مردم در سراسر جهان از طریق سرمایه گذاری در املاک، حق شهروندی ترکیه را دریافت می نمایند. سرمایه گذاری با خرید ملک به مبلغ حداقل 250.000 دلار باعث می شود که اتباع خارجی، واجد شرایط درخواست اخذ شهروندی ترکیه باشند.

سرمایه گذاری در املاک می تواند بر روی املاک مسکونی یا املاک تجاری مانند زمین یا مزرعه نیز انجام شود اما، الزامات قانونی ملک باید صورت گیرد. املاک واقع شده در مناطق ممنوعه نظامی و املاک دارای بدهی، وام، ضمانت یا غصبی نمی توانند توسط اتباع خارجی خریداری شوند. کل مبلغ سرمایه گذاری باید حداقل مبلغ 250.000 دلار باشد که می تواند در مجموع شامل خرید چندین ملک باشد که سرمایه گذاران مجاز به فروش املاک به مدت 3 سال نخواهند بود.

سرمایه گذاران می توانند در صورت عدم زندگی در کشور ترکیه، ملک خریداری شده خود را اجاره دهند. همچنین، آنها پس از گذشت مدت 3 سال، در صورت فروش ملک خریداری شده، می توانند از فروش آن سود کسب نمایند. همچنین سرمایه گذاران مجبور نیستند در طی فرایند درخواست اخذ شهروندی به ترکیه بیایند یا در ترکیه اقامت داشته باشند. این بدان معناست که، شرط اقامتی برای درخواست اخذ شهروندی وجود ندارد.

نقش ما در فرآیند اخذ شهروندی ترکیه شامل استقبال از سرمایه گذار، کمک به گرفتن وکالت نامه رسمی در دفتر اسناد رسمی، افتتاح حساب بانکی، پیدا کردن و خرید املاک مناسب قانونی، گرفتن “گواهی انطباق” می باشد. علاوه بر این، اخذ اقامت موقت و درخواست اخذ شهروندی ترکیه نیز جزو خدمات ما می باشد. این روند، با تصویب و تایید ریاست جمهوری ترکیه نهایی می شود.

نتیجه درخواست اخذ شهروندی در مدت 90 روز مشخص می شود. همکاری با یک تیم با تجربه، شانس دریافت گذرنامه ترکیه را افزایش داده و موجب کاهش فشار و بار کاری شما در طی فرایند آن می شود.

خدمات ما می توانند کلیه مراحل را مطابق نیاز سرمایه گذار، از جمله دریافت شناسنامه مالیاتی، حساب بانکی، پیدا کردن و خرید املاک مناسب با پتانسیل سود بالا و ضمانت اجاره، تهیه اسناد مورد نیاز و ارائه توضیحات شفاف در هر مرحله از درخواست را پوشش دهد.

این آیین نامه برای مدت کوتاهی معتبر خواهد بود. بهتر است برای بهره مندی از فواید اعطای حق شهروندی ترکیه عجله کنید.

لازم نیست برای گرفتن گذرنامه ترکی به کشور ترکیه بیایید!

12 می 2020 / by / in

WeChat